Shopping Cart

Otwarte kanały informacyjne dla Ukraińców w Warszawie i Poznaniu

Fundacja Instytut Polska-Ukraina, która prowadzi już portal UAinKrakow.pl, uruchamia kanały informacyjne dla Ukraińców w Poznaniu i Warszawie.

Na razie projekty UAinWarsaw i UAinPoznan będą działać jako kanały na Telegramie. W przyszłości ekipa planuje jednak uruchomić portale o tej samej nazwie oraz stworzyć strony w innych sieciach społecznościowych.

„Od ponad 3 lat Fundacja Instytut Polska-Ukraina prowadzi portal UAinKrakow.pl. Przez ten czas zdaliśmy sobie sprawę, że Ukraińcy potrzebują informacji właśnie na poziomie lokalnym. Kiedy przyjeżdżają do Polski, chcą wiedzieć, jak działa komunikacja miejska w ich mieście, gdzie mogą uzyskać wsparcie psychologiczne lub prawne, jakie wydarzenia kulturalne się tam odbywają. Często te tematy nie są poruszane przez krajowe media. Skoro udało nam się uruchomić udany lokalny portal w Krakowie, postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie do stworzenia podobnych platform w innych miastach” — mówi Olha Meńko, Prezes Zarządu Fundacji Instytut Polska-Ukraina.

Na kanałach Telegram UAinWarsaw: українці у Варшаві i UAinPoznan: українці у Познані będziemy regularnie publikować aktualne wiadomości i przydatne porady dla nowych mieszkańców miast. Kanały będą dostarczać informacje o pomocy dla Ukraińców, edukacji, opiece zdrowotnej, zatrudnieniu, biznesie, wydarzeniach kulturalnych i innych ważnych dziedzinach.

Możesz subskrybować nowe kanały w Telegramie, korzystając z linków:

UAinWarsaw: українці у Варшаві

UAinPoznan: українці у Познані 

Należy zaznaczyć, że Fundacja Instytut Polska-Ukraina od 2019 roku prowadzi portal dla Ukraińców w Krakowie UAinKrakow.pl. Od początku inwazji na pełną skalę Fundacja współtworzyła także Punkt pomocy uchodźcom “Żyj w Krakowie” oraz wspierała rodziny z dziećmi potrzebującymi opieki paliatywnej. Ponadto, organizacja wynajęła długoterminowo mieszkania dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami (przy wsparciu UNICEF) oraz mieszkań dla kobiet uciekających przed przemocą domową (przy wsparciu Euroclear).


Partnerzy:

Fundacja Instytut Polska-Ukraina

Klub Ukraiński w Krakowie - Fundacja Zustricz

The Jewish Community Centre of Krakow

Salam Lab, Laboratorium Pokoju.

Szlachetna Paczka -Pomoc potrzebującym - ubogim, dzieciom, seniorom, chorym i niepełnosprawnym.

NIĆ. Kawiarnio-księgarnia.