Краків святкує урочистість Божого тіла: велика процесія в місті

Сьогодні відзначають одне з великих свят у християн Західного обряду – Урочистість найсвятішого Тіла і Крові Христа, а скорочено – “Boże Ciało”. У Кракові за рішенням місцевого єпископа відзначають цей день з 1320 року, а на територію всієї держави це свято поширилось на сто років пізніше. Цього дня в польських містах традиційно проводять пишні процесії, тож сьогоднішня хода у Кракові є ювілейною – 700-ю.

Попри епідемічну ситуацію, Краківський архієпископ о. Марек Єндрашевський “гаряче заохотив” вірян взяти участь в урочистостях. Сьогодні, 11 червня, о 9:00 рано на Вавелі розпочалась святкова меса, по завершенні якої віряни рушили ходою через місто до Маріацької Базиліки.

Краківський єпископ закликав вірян носити маски і тримати соціальну дистанцію, та зазначив, що наразі немає обмежень щодо участі в релігійних зібраннях на відкритому просторі. Тож процесія справді не порушує санітарних норм. Проте, як зауважують експерти, насправді в натовпі навряд чи можливо дотримуватись дистанції, тож заклик єпископа є до певної  міри риторичною формальністю.

Як повідомляє TVN24, речник Головного санітарного інспектора Ян Бондар песимістично зауважив, що зараз “не найкращий час для боротьби з епідемією”, оскільки натовпи сприяють поширенню інфекції.

Wyborcza інформує, що близько 10:00 ранку на Вавелі зібралось близько 1500 людей.

У Варшаві традиційної процесії взагалі не буде – всі урочистості відбуватимуться біля окремих храмів, аби не створювати натовпів. Від традиційних процесій відмовились також Бидгощ, Торунь, Катовіце та низка інших польських міст.

[ratemypost]

Поділитися публікацією

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також
Найбільш читані пости
Підпишіться на нас