Перша ракетка світу зіграла в Кракові на підтримку України [ФОТО]

Перша ракетка світу зіграла в Кракові на підтримку України [ФОТО]  Dsc UAinKrakow.pl

23 липня на стадіоні TAURON Arena Kraków відбувся показовий тенісний матч на підтримку дітей та підлітків, що постраждали внаслідок війни в Україні.

За емоціями на пресконференції та корті спостерігала й журналістка порталу UAinKrakow.pl Анастасія Олексюк.

Над подією “Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy” польська тенісистка Іга Свьонтек разом зі своєю командою працювала з перших днів війни в Україні. Бажанням дівчини було перетворити її спортивний вплив та популярність на реальну допомогу. Для Іги це перший матч після відпустки.

“Я маю враження, що за кордоном щораз менше інформації про війну, що людська пам’ять згасає. Сподіваюся, цей матч позитивно вплине на привернення уваги. Ніколи в житті не могла подумати, що війна може бути так близько”, — сказала Іга під час брифінгу.

Долучитися до  дружнього матчу Іга Свьонтек запросила відому тенісистку Аґнєшку Радванську, спортсмена-юніора Мартина Павельского та українського тенісиста-професіонала Сергія Стаховського.

Перша ракетка світу зіграла в Кракові на підтримку України [ФОТО] Dsc UAinKrakow.pl

“На жаль, ми втрачаємо молоде покоління спортсменів, тому що немає як і де тренуватися. Масові зібрання — додаткова небезпека. Ми втрачаємо людей щодня через напад росії ”, — нагадав чотирикратний переможець АТР в одиночному розряді Сергій Стаховський.

Арбітр матчу — українська тенісистка та багаторазова переможниця турнірів WTA Еліна Світоліна. На подію також запросили спеціального гостя, амбасадора благодійної ініціативи United24 Андрія Шевченка.

“Спортивна спільнота робить все можливе, щоб привертати увагу до України серед світового суспільства. І ця подія — гарний цьому приклад. Я теж робив подібні заходи і роблю все, щоб допомогти своїй країні”,  — коментує для нашого порталу футболіст Андрій Шевченко.

За 20 хвилин до початку матчу дві композиції виконав українсько-польський гурт Enej. Зі словами “Я хочу навчити вас однієї української пісні” сольно виступила учасниця гурту Troye Zilla бандуристка Анастасія Войтюк.

Пізніше з промовою виступив Андрій Шевченко, нагадавши про події в Україні та подякувавши Польщі за підтримку. Після його слів майже повністю заповнені трибуни вибухнули оплесками.

Учасники виходили на корт по черзі у супроводі молодих спортсменів. Спільно вони провели розігрів, а після того за допомогою монетки визначили, хто з якого боку поля грає та хто перший подає м’яч. Іга Свьонтек грала з Мартинем Павельским у лівій частині корту. Вона перша подала пас до команди суперників — Сергія Стаховського та Аґнєшки Радванської.

У перших хвилинах сету команда Іги здобула бал. За кілька хвилин рахунки команд зрівнялись, а вже за годину парного мікс-матчу рахунок змінився на 6:4 на користь команди Іги.

Після короткої перерви на корт вийшли дві найкращі тенісистки Польщі, щоб позмагатись у дружньому одиночному розряді. На початку першого сету Аґнєшка здобула один бал, та за кілька подач рахунки зрівнялися. Хтось із трибуни вигукнув: “Королева з Кракова!”, маючи на увазі Іґу. Спортсменки закінчили матч із рахунком 4:6 на її користь.

“Дуже приємно, що то був показовий матч і тенісистки заграли на всі 100%. Я більше вболівав за Ігу, але якщо загально, то за них двох”, — ділиться враженням глядач Філіп.

Матч закінчився спільними фото учасників та врученням символічного чеку на суму 100 000 доларів для фонду United24, який нещодавно створив Президент України. Зібрані кошти за продані квитки також передадуть до фонду Еліни Світоліної та ЮНІСЕФ.

Розповідаємо першими новини для українців у Кракові – підписуйтесь на телеграм UAinKrakow.

Читайте більше новин, вподобавши сторінку UAinKrakow.pl у соцмережі Facebook.

Фоторепортажі та корисні інфографіки – на нашому Instagram-акаунті.

Текст: Анастасія Олексюк