“Każdy Ukrainiec może uczestniczyć w castingach, trzeba tylko chęć i gotowość przeżycia przygody” – dyrektorka agencji Outside

Redakcja UAinKrakow.pl dowiedziała się jak Ukraińcowi z Krakowa można trafić do filmów, reklam, seriali. A także jak najlepiej się przygotować do castingu.

Pierwsze wrażenie wywołane przez agencję Outside – to był zachwyt. Wtedy zostałam zaproszona jako tłumaczka. Wyobraźcie sobie: dyrektorka agencji otrzymała zamówienie przeprowadzić casting do reklamy wśród Ukraińców. I mnie specjalnie zaprosili, aby każdy Ukrainiec mógł czuć się komfortowo na castingu, nawet gdy nie znają języka.

Wtedy pomyślałam, że byłoby ciekawie porozmawiać z tą Panią, która tak uważnie dba o szczegóły, jest tak przyjazna dla każdego. Ale mówić o sobie Pani Iza – dyrektorka agencji – się nie zgodziła. Powiedziała, że ona to wszyscy ludzie, których widzimy na ekranach kina, do których pomogła trafić jej agencja. Dlatego rozmowa wyszła nie o Pani dyrektor, a o jej pracy. Ale to też mówi wiele o człowieku, prawda?

Czym się zajmuje agencja Outside? 

Jesteśmy jedną z pierwszych agencji castingowych w Malopolsce. Od 22 lat agencja zajmuje się angażowaniem statystów, epizodystów i aktorów do filmów, reklam, seriali, programów telewizyjnych, teledysków. 

Każdy jest u nas mile widziany. Zapraszamy osoby od pierwszego do 90. roku życia, które mają ochotę zobaczyć magię filmu, która nas zachwyciła dawno temu. 

W jakich projektach agencja brała udział? Jakie znane osoby współpracowały z Outside?

Agencja współpracuje przy niemal wszystkich produkcjach fabularnych, które realizowane są w Małopolsce. Szczególnie chciałabym wymienić nowy film Agnieszki Holland “Obywatel Jones” poruszający temat wielkiego głodu na Ukrainie. Zaszczyceni byliśmy współpracą z Pawłem Pawilkowskim przy nominowanej do Oscara “Zimnej Wojnie”. Znaczącą produkcją był również hollywoodzki film “Music, War & Love”, który czeka na premierę. Akcja filmu rozgrywała się w czasach II Wojny Światowej. Zaangażowaliśmy ok. 1000 statystów, wszyscy grali w pięknych epokowych kostiumach. Dobrze wspominamy również produkcję filmu z Jimem Carreyem w roli głównej “Dark Crimes”. Współpracowaliśmy również przy międzynarodowej produkcji “The Artist” z udziałem Rupertem Grintem znanym z Harrygo Pottera oraz Evanem Rehornem znanym z “Gry o Tron”. W każdej z realizowanych przez nas produkcji współpracowaliśmy z liczną grupą statystów z Ukrainy. 

Czy Ukraińcy w Krakowie mogą brać udział w castingach? W jaki sposób?

Od 2013 nawiązaliśmy wiele długoletnich przyjaźni z całymi rodzinami z Ukrainy mieszkającymi w Krakowie. Osoby z Ukrainy są zawsze mile widziane. Mamy bardzo dużo dobrych wspomnień we współpracy. Każdy, kto przyjechał do Krakowa bez względu na wiek, umiejętności i znajomość języka polskiego może zgłosić się do Studia Outside ul. Józefa 40 od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 18:00. Jedyny wymóg to chęć i gotowość przeżycia przygody na planie filmowym w pierwszym etapie jako statysta. Zapraszamy do statystowania w serialu “Zakochani po uszy” stacji TVN7. Coraz częściej zdarzają się projekty komercyjne, kampanie reklamowe adresowane dla telewizji ukraińskiej. Ostatnio była to reklama telefonii komórkowej. Z pośród kilkuset osób startujących w castingu w reklamie zagrał jeden Ukrainiec mieszkający w Krakowie. 

Zwykle przy filmach fabularnych potrzebujemy zaangażować po kilkaset statystów na dzień. Wtedy bardzo chętnie zapraszamy do udziału całe rodziny, grupy przyjaciół i znajomych. Takie plany filmowe są przygodą i miłym wspólnym spędzeniem czasu.  

Jak najlepiej się przygotować do castingu i jak się prezentować, żeby zwrócić na siebie uwagę?

Casting polega na zrobieniu kilku zdjęć w studio (portret, sylwetka). Do zapisu do agencji nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Zapraszamy osoby, które nie mają żadnego doświadczenia na planach filmowych, sesjach zdjęciowych, ale mają dużo czasu. 

Osoby, które już dokonały wpisu do agencji zapraszamy do polubienia naszego fanpejdża na Facebooku. Tam na bieżąco informujemy o aktualnych możliwościach współpracy i udziału w planach zdjęciowych.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzin w Studio Outside. 

Rozmawiała Olha Menko

Оцініть пост

Натисніть на зірочку, щоб оцінити!

Середня оцінка 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Голосів поки немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.

Поділитися публікацією

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Читайте також
Найбільш читані пости
Підпишіться на нас